Map
Photos
Event Description
NESTworking înseamnă coaching de grup cu Magda Bunea, pentru 9 oameni mari care vor să comunice mai bine cu cei cu care au de-a face în viața lor complicată de oameni mari.
▶Înscriere: mail cu motivația la simina [at] revistadepovestiri.ro până pe 20 iulie.
• perioadă: 27 iulie – 20 august, 8 întâlniri, luni și joi de la 19:00 la 20:30
• cele 9 locuri se ocupă în ordinea mailurilor pe care le primim.
• cost 400 lei, plătiți în 2 tranșe
Nu e un curs plictisitor și teoretic, e un atelier în care lucrați cu voi, așa încât să conștientizați și să îmbunătățiți felul în care comunicați. Cu feedbackul atent asigurat de Magda și de colegi. Și cu râsul de rigoare. Nu e un curs în care să conteze ce funcții aveți și pe cine puteți intimida 😛 Sau ce funcții n-aveți.
Atelierul are un nume inventat de Magda ca să transmită că e un cuib în care vă simțiți în siguranță și aveți curaj și că e un loc în care nu se stă degeaba, că veniți să lucrați!
Metoda de lucru e coachingul de grup, ceva ce nu prea mai face nimeni în România. Se face coaching de echipă în firme, dar noi nu punem o firmă într-un cuib. Iar tehnica folosită e în primul rând Inner Game, propusă de bunicul coachingului, Tim Gallwey, pe care l-am și cunoscut în calitate de traducători pentru 2 dintre cărțile lui, când a venit în țara noastră, în 2011. Ideea, pe scurt, e că poți deveni mai bun la ceva anume (un sport, un job, orice activitate) concentrându-ți atenția pe o variabilă importantă din acea activitate (de exemplu, în comunicare, o variabilă importantă ar putea fi tonul) și trimițându-ți la plimbare vocea critică din capul tău, care îți spune ce ar trebui să faci și să nu faci.
Veniți la atelier să aflați și să aplicați mai multe, gata, am scris destul.
▶Alte detalii: http://
Organizers
Visited 410 times, 1 Visit today